کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


سبک های کابینت آشپزخانه
7 آبان 1402

انواع سبک های کابینت آشپزخانه اگر قصد دارید کابینت جدید برای آشپزخانه تان ...

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت
29 مهر 1402

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت از زمانی که کابینت ها مورد استفاده ...

کابینت کلاسیک – جدید ترین نمونه ها
23 مهر 1402

آیا کابینت کلاسیک برای آشپزخانه ما مناسب است یا خیر؟!این روز ها ...

دکوراسیون داخلی چیست و چه نکاتی در آن اهمیت دارد
20 اردیبهشت 1402

طراحی دکوراسیون و یا چیدمان متناسب وسایل و آکسسوار های منزل یکی از ...

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک – آپرا چوب
11 دی 1401

کابینت نئوکلاسیکطراحان کابینت با ایده پردازی و ترکیب هنر و صنعت، سعی در ...

رنگ پلی اورتان و کاربرد آن در صنعت کابینت
6 مهر 1401

رنگ پلی اورتان در برابرباران و انواع اشعه ها بسیار مقاوم می باشد ...

برچسب ها


کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت

از زمانی که کابینت ها مورد استفاده قرار گرفته اند تغییرات بسیار زیادی داشته اند و طرح ها  و رنگ های مختلفی دارند. از جدیدترین انواع کابینت ها می توان کابینت های هایگلاس را نام برد که از زیر مجموعه های کابینت های مدرن می باشند که برای خانه های مدرن استفاده می شوند.

کابینت هایگلاس چیست؟

کمتر آدمی وجود دارد که اسم کابینت هایگلاس به گوشش نخورده باشد و این کابینت را نشناسد. این نوع کابینت ها بسیار مقاوم می باشند و از ام دی اف ساخته می شوند که روی پلاستیکی  آن براق و شیشه ای می باشد. هایگلاس یک نوع روکش می باشد که روی ام دی اف کشیده می شود. روکش هایگلاس یک لایه نازک پلی گلاس می باشد که یک نوع پلاستیک هست که رویه شفاف دارد.

طرح های کابینت های هایگلاس بسیار زیبا و منحصر بفرد می باشند که دلیل محبوبیت آن هست. کابینت های هایگلاس دارای انواع مختلفی همچون هایگلاس مات و براق و اکلیلی و طرحدار و یا ساده می باشند. این کابینت های بخاطر شفاف و شیشه و براقی که دارند و نور را بازتاب می دهند فضای آشپزخانه را روشن و نورانی جلوه می دهد.

در انتخاب کابینت های هایگلاس باید دقت به خرج دهید تا بتوانید کابینتی خریداری کنید که بعد از مدتی کابینت شما شفافیت و کیفیت خود را از دست ندهند. هایگلاس ها کیفیت های مختلفی دارند که از نوع بی کیفیت گرفته تا کیفیت عالی خریداری می شوند.

چگونه کابینت هایگلاس با کیفیت را از بی کیفیت تشخیص دهیم؟

با توجه به مواردی که در این مقاله گفته می شود تا حد زیادی می توانید کیفیت هایگلاس را تشخیص دهید و کابینت با کیفیت برای آشپزخانه خود خریداری کنید.

 1. اولین و اصلی ترین موردی که به شما در تشخیص کیفیت کمک می کند صاف و صیقلی بودن ورق هایگلاس می باشد. هر چه صاف تر و درخشنده تر  و صیقلی تر باشد کیفیت آن بهتر استو شما اگر دست خورد را روی سطح ورق بکشید و ورق موج و تاب نداشته باشد می توانید متوجه شوید که کیفیت ورق بالاست. موراد گفته شده اگر در کابینت وجود داشته باشد باعث می شود که نور به طور پراکنده منعکس شود که از زیبایی کابینت می کاهد چراکه از مهم ترین ملاک های زیبایی کابینت های هایگلاس انعکاس و شفافیت و بازتاب نور آن می باشد.
 2. اگر قیمت ورق هایگلاس را پایین گفتند حتما در کیفیت آن شک کنید اما بالا گفتن قیمت نیز دلیل کافی برای با کیفیت بودن کار نیست. هیچگاه در انتخاب کابینت کیفیت را فدای قیمت نکنید چراکه شما همیشه برای خانه کابینت خریداری نمی کنید و حداقل چندین سال این کابینت در منزل شما خواهد بود
 3. حتما کابینت های خود را از شرکت و یا کارگاه معتبر تهیه کنید چرا که این مجموعه ها اعتبار خود را فدای کیفیت کار نمی کنند.
 4. هایگلاس های با کیفیت نسبت به ورق های دیگر در برابر خط و خش مقاوم تر هستند. در کل باید در حین جابه جایی ورق های هایگلاس دقت زیادی به خرج داد تا خط و خش برندارند.
 5. اگر کابینت هایگلاس با کیفیت نباشد به مرور زمان تحت تاثیرحرارت ناشی از پخت و پز مخصوصا در اطراف نواحی گاز و فر براقیت و درخشنگی خود را از دست می دهند که ایین اتفاق در هایگلاس های سفید و رنگ روشن بیشتر مشهود می شود.
 6. از دیگر نشانه های کابینت های هایگلاس با کیفیت می توان ظاهر شفاف آم را نام برد هر چه شفافیت و براقیت ورق هایگلاس بیشتر باشد کیفیت آن بالاتر است. برخی از ورق های دارای لکه هایی در بافت های خود می باشند که براقیت آن را می کاهد که نشان از بی کیفیت بودن آن ها می باشد.
 7. ورق های هایگلاس با کیفیت به هیچ ععنواان در برابر نور خورشید دچار تغییر رنگ نمی شوند.

مزایا و معایب  کابینت های هایگلاس

در انتخاب هر چیزی دانستن معایب و مزایای آن باعث می شود تا آگاهانه آن را انتخاب کنیم و بعد از خرید از کاری که انجام دادیم احساس نارضایتی نکنیم. به دلیل اینکه کابینت هزینه ی نسبتا بالایی دارد بهتر است کمی وسواس در انتخاب آن به خرج دهیم و با مزایا و معایت آن کاملا آگاه باشیم.

 • مزایای کابینت هایگلاس
 • به دلیل روکش پلکسی گلاس روی ورق های هایگلاس این کابینت ها براقیت بالایی  دارند که باعث محبوب بودن این کابینت ها شود.
 • قیمت مناسب کابینت های هایگلاس از دیگر مزیت های این کابینت ها می باشد که نسبت به کابینت های ممبران، روکش چوب و پلی اورتان بسیار پایین تر است.
 • عمر مفید کابینت هایگلاس از دیگر مزیت های آن هست، که دلیل آن مقاومت در برابر ضربه، ابزار خوری بسیار مناسب و مقاومت بالا در برابر حرارت می باشد.
 • هایگلاس ها به دلیل تنوع بالایی که در طرح و رنگ هایشان دارند هر شخص و سلیقه ای را راضی می کند.
 • کابینت های هایگلاس قابلیت ترمیم و اصلاح دارد یعنی اگر بعد مدتی قصد داشته باشید بخشی به کار اضافه کنید یا بخی که آسیب دیده را تعویض کنید از همان طرح و رنگ مجددا موجود می باشد که باعث می شود خسارت کمتری به شما وارد شود.
 • معایب کابینت هایگلاس
 • به طور کلی اگر رطوبت به ام دی اف بخورد آسیب پذیر می شود و هایگلاس هم به دلیل داشتن مغز ام دی اف از این قاعده مستثنی نیست اما باید بدانیم به دلیل پوشش پلی گلاس نسبت به ام دی اف های معمولی مقاوم تر است.
 • در ابتدا لبه های کابینت هایگلاس تیزی دارد که با سمباده نمی توان برطرف کرد چراکه براقیت ورق را از بین می برد.
 • ورق های هایگلاس در برابر خط و خش مقاومت بالایی ندارد که از معایب این کابینت ها می باشد. علاوه بر آن به دلیل شفافیت زیاد ورق ها لکه پذیر می باشند و لک را نیز به خوبی نمایان می کند که باعث بد شدن جلوه این کابینت ها می شود.
 • اگر بخشی از کابینت شما وجود داشته باشد که از دو طرف دید داشته باشد متاسفانه حتما باید از ورق هایگلاس به صورت دوبل استفاده کنید چرا که ورق های هایگلاس به صورت دو رو در بازار موجود نیستند.
 • ورق های هایگلاس که برای کابینت های هایگلاس مورد استفاده قرار می گیرند در دو ابعاد در بازار موجود هستند که عبارتند از: ۱۲۰*۲۴۰  و ۱۲۰*۲۸۰ که در کل نسبت به ورق های ام دی اف ابعاد کوچکتری دارند.

انواع برند های هابگلاس موجود در بازار

این روز ها ورق های ترک هایگلاس جزو با کیفیت ترین متریال های کابینت می باشد که از ورق های ترک با کیفیت که در بازار امتحان خود را پس داده اند می توان برند هایی همچون: ای جی تی، ایشیک، یلدیز و…. را نام برد.

به مرور زمان و با محبوب شدن کابینت های هایگلاس شرکت ایرانی همچون: آرتا، آرین سینا، آریا، ای جی ای و ایزوفام و … برای برطرف کردن نیااز بازار به عرصه تولید ورق های هایگلاس پا گذاشتند.

در یک نگاه شما هیچ تفاوتی بین هایگلاس های ایرانی و ترک مشاهده نخواهید کرد اما این دو تفاوت هایی با یکدیگر دارند که در ادامه به شما خواهیم گفت. در ساخت هایگلاس ایرانی ورق خام را یا از تایلند وارد می کنند و یا اینکه از ام دی اف های ساخت ایران استفاده می کنند اما ورق ام دی اف ترک مطابق با استاندارد های اروپا که در لهستان تولید می شود ساخته می شود دکه دارای فشردگی زیاد می باشد که باعث مقاومت بالای  ورق می شود.

در ورق های هایگلاس ترک از چسب مرغوبی استفاده می شودد و علاوه بر آن براقیت و شفافیت بیشتری دارد و سطح آن برخلاف ایرانی که موج های ریز رو کار وجود دارد، صاف و صیقلی می باشند. براقیتی که در ورق های ترک وجود دارد همانند آیینه می باشد.

به دلیل فناوری که در فرایند تولید ورق های هایگلاس ایرانی به کار می رود در سری های مختلفت که سفارش داده می شود تعفاوت رنگ بسیار ریزی مشاهده می شود که در ورق های ترک به هیچ عنوان وجود ندارد که به دلیل دستگاه های بروزی که در تولید آن ها استفاده می شود، می باشد.

به عنوان کلا آخر باید بگویم که در نظر داشته باشید خدماتی که شرکت های ایرانی ارائه می دهند کاملا متناسب با قیمت آن هاست و قیمت آن کاملا اقتصادی می باشد. اما قیمت ورق های ترک در مقایسه با کیفیت ورق هایگلاس ایرانی بسیار بالا می باشند.

نگهداری کابینت های هایگلاس

طول عمر یک کابینت علاوه بر کیفیت آن به طریقه نگهداری شما نیز بستگی دارد که نقش قابل توجهی را در این مورد ایفا می کند. حتما در نظر داشته باشید که در تمیز کردن کابینت هایگلاس حتما از شوینده های ملایم استفاده کنید تا شفافیت و درخشنگی آن به سرعت از بین نرود.

توجه داشته باشید ابتدا با یک دستمال خشک کابینت ها را از گرد و خاک پاک کنید و پس از آن با آب ولرم کابینت ها ررا پاک کنید اگر کابینت شما دارای لک های خاصی نباشد در این مرحله کار شما تمام می شود اما اگر دارای لکه ای بود که با آب ولرم پاک نشد از مواردی همچون  ترکیب آب و مایع ظرفشویی، محلول آب و سرکه، ترکیب آب و جوش و شیرین و …. استفاده کنید. در آخر فراموش نکنید که با یک دستمال خشک نم روی درب های کابینت را بگیرید و خشک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.