سبک های کابینت آشپزخانه

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


سبک های کابینت آشپزخانه
7 آبان 1402

انواع سبک های کابینت آشپزخانه اگر قصد دارید کابینت جدید برای آشپزخانه تان ...

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت
29 مهر 1402

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت از زمانی که کابینت ها مورد استفاده ...

کابینت کلاسیک – جدید ترین نمونه ها
23 مهر 1402

آیا کابینت کلاسیک برای آشپزخانه ما مناسب است یا خیر؟!این روز ها ...

دکوراسیون داخلی چیست و چه نکاتی در آن اهمیت دارد
20 اردیبهشت 1402

طراحی دکوراسیون و یا چیدمان متناسب وسایل و آکسسوار های منزل یکی از ...

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک – آپرا چوب
11 دی 1401

کابینت نئوکلاسیکطراحان کابینت با ایده پردازی و ترکیب هنر و صنعت، سعی در ...

رنگ پلی اورتان و کاربرد آن در صنعت کابینت
6 مهر 1401

رنگ پلی اورتان در برابرباران و انواع اشعه ها بسیار مقاوم می باشد ...

برچسب ها


سبک های کابینت آشپزخانه

سبک های کابینت آشپزخانه

انواع سبک های کابینت آشپزخانه

اگر قصد دارید کابینت جدید برای آشپزخانه تان بخرید و یا اینکه قصد بازسازی دارید بهتر است با سبک های مختلف کابینت آشپزخانه آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر وارد دنیای کابینت ها شویم متوجه می شویم که این بخش از دکوراسیون نیز پابه پای دیگر بخش های کابینت نیز پیش رفته است و دنیای گسترده ای دارد.

هر کدام از سبک های مختلف با توجه به طراحی های خاصی که دارند ویژگی متفاوتی به فضا می بخشد.

 1. کابینت سبک مدرن

 در سببک مدرن از طراحی هایی استفاده می شود که خط های صاف و سطح های بدون شیب که شکل های هندسی زاویه دار دارند و در آن از حداقل تزئینات استفاده شده است. این مدل از جمله طرح هایی می باشد که بسیار مناسب آَشپزخانه های نقلی کوچک می باشد. سبک مدرن باعث می شود فضا سادگی و آرامش بخصوصی داشته باشد.

مزایا کابینت مدرن:

 • کابینت های مدرن هم برای آَپزخانه های بزرگ و هم کوچک انتخاب مناسبی می باشد. همچنین برای آَشپزخانه های با نور کم و هم پرنور مناسب می باشد.
 • در این سبک تنوع رنگ ها بسیار بالا است  و بر خلاف دیگر سبک ها هیچ محدودیت رنگی وجود ندارد. و حتی رنگ شاد را می توان در این سبک استفاده کرد.
 • در این سبک مشاهده می کنیم که از کابینت های کشیده و امتداد یافته تا سقف استفاده می شود که از حداکثر فضا در طراحی این کابینت ها استفاده شده است.
 • در این سبک از تمامی متریال های جدید و قدیمی همچون چوب، شیشه، فلزات و لمینت استفاده می شود.

معایب کابینت مدرن

 • اگر کابینت های آشپزخانه شما مدرن باشد نمی توانید در دکوراسیون خانه خود از وسیله های کلاسیک استفاده کنید بخصوص اگر آشپزخانه اپن باشد. در این حالت حتما باید تمامی دکوراسیون خانه شما به سبک مدرن باشد.
 • با توجه به اینکه سطح کابینت ها در این سبک صاف و یکدست می باشد ممکن است در صورتی که خراشی یا لکه ای روی کار باشد بیش از سبک های دیگر به چشم بیاید.
 • کابینت نئوکلاسیک

جدیدترین سبک کابینت در جهان کابینت های نئوکلاسیک هستند. این سبک از کابینت ها ترکیبی از دو سسبک اصلی مدرن و کلاسیک می باشد. از اصلی ترین نوع های این کابینت می توان به کابینت انزو پولیشی اشاره کرد که بسیار شناخته شده و پر طرفدار است.

مزایا کابینت نئوکلاسیک

کابینت پولیشی
کابینت اشپزخانه پولیشی
 • اگر در انتخاب کابینت از کیفیت غافل شوید در این سبک به مرور از انتخاب خود ناراضی خواهید بود چراکه اگر رنگ نامرغوب در این کابینت ها استفاده شده باشد به مرور رنگ کدر شده و لبه های کار ممکن است لب پر شوند.  برای جلوگیری از این امر از شرکت های معتبر خریداری کنید تا کار ضمانت داشته باشد.
 • به دلیل حساسیت بالای این سبک از کابینت ها بهتر است از شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند خرید کنید تا از محصول خریدار شده خود اطمینان داششته باشید. حکاک ها و ابزار های کار ده روی درب ها روی کیفیت کار تاثیر مستقیم دارند.
 • این سبک کابینت همانند سبک های دیگر به رطوبت حساس است و از طرفی دیگر در برابر اشیا تیز و برنده آسیب پذیر می باشد.

       معایب کابینت نئوکلاسیک

 • اگر در انتخاب کابینت از کیفیت غافل شوید در این سبک به مرور از انتخاب خود ناراضی خواهید بود چراکه اگر رنگ نامرغوب در این کابینت ها استفاده شده باشد به مرور رنگ کدر شده و لبه های کار ممکن است لب پر شوند.  برای جلوگیری از این امر از شرکت های معتبر خریداری کنید تا کار ضمانت داشته باشد.
 • به دلیل حساسیت بالای این سبک از کابینت ها بهتر است از شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند خرید کنید تا از محصول خریدار شده خود اطمینان داششته باشید. حکاک ها و ابزار های کار ده روی درب ها روی کیفیت کار تاثیر مستقیم دارند.
 • این سبک کابینت همانند سبک های دیگر به رطوبت حساس است و از طرفی دیگر در برابر اشیا تیز و برنده آسیب پذیر می باشد.
 • کابینت کلاسیک
کابینت روکش چوب
کابینت اشپزخانه روکش چوب

لوکس ترین و لاکچری ترین سبک در میان کابینت ها کابینت کلاسیک می باشد که دارای جزئیات بسیار زیادی همچون تاج، پایه جزیره، سرستون، گل و الماسه می باشد. این سبک از سبک های قدیمی و ریشه دار می باشد. کابینت های کلاسیک دقیقا نقطه مقابل کابینت های مدرن می باشند. محبوب ترین های سبک کلاسیک کابینت های ممبران و چوبی می باشند.

مزایای کابینت کلاسیک

 • فضاهای بزرگ را متعادل سازی می کند.
 • دوام و کیفیت بالایی دارد.
 • بخشیدن شکوه و جلال به فضای آشپزخانه از دیگر مزایای این کابینت ها می باشد.
 • کابنت های کلاسیک به دلیل با اصالت بودن اصالت را به دکوراسیون خانه شما هدیه می دهد.

معایب کابینت کلاسیک

 • کابینت های کلاسیک دارای محدودیت هستند و برای کار در آشپزخانه های کوچک مناسب نیستند.
 • در برابر ضربه و رطوبت آسیب پذیر می باشد.
 • تمیز کاری کابینت های کلاسیک به دلیل جزئیات زیادی که دارد سخت می باشد.
 • محدودیت در رنگ از دیگر معایب کابینت کلاسیک می باشد.
 • کابینت روستایی یا روستیک

کلمه ی روستیک در واقع همان روستایی مانند می باشد و وقتی گفته شود چیزی روستیک می باشد یعنی کاملا به سبک روستایی یا سنتی انجام شده است که زیبایی و سادگی منحصر به فردی دارد. این سبک به دلیل زیبایی خود خود را از دیگر سبک ها متمایز کرده اما به طور کلی به هر دو سبک کلاسیک و نئوکلاسیک مشابه می باشد اما در اکثر مواقع به یکی از این دو سبک بیشتر شبیه می شود. متریال کابینت های روستیک روکش چوب یا تمام چوب و سنگ می باشد و از هیچ رنگ پلی استر یا پلی اورتان در آن استفاده نمی شود به همین دلیل ظاهری رنگ و رو رفته دارد و حتی ممکن است پوسیده به نظر بیاید.

مزایای کابینت روستیک

کابینت روستیک دارای تمام مزایای کابینت های نئوکلاسیک و  کلاسیک می باشد و افرادی که در محیط استرس زای شهر زندگی می کنند با استفاده از این سبک می توانند آرامش و گرمای خانه های روستایی را به خانه های خود بیاورند.

معایب کابینت روستیک

 • کابینت های روستیک دارای قیمت بالایی می باشند که دلیل آن استفاده از چوب طبیعی در متریال می باشد.
 • به طور کلی در این سبک از کابینت نمی توان تنوع بالایی داشت چراکه از موارد ساده و مواد اولیه ای همچون چوب و سنگ ساخته شده است.
 • کابینت شیکر

این کابینت ها در آمریکا به وجود آمدن که اولویت آن کاهش استرس، پاکیزگی و دوری از هرج و مرج  می باشد. به دلیل سرعت بالای زندگی امروزه انسان ها وسیله های ساده ای انتخاب می کنند که با این سرعت بتوانند هم قدم شوند و زندگیشان ساده تر باشد.

کابینت شیکر بسیار مشابه سبک نئوکلاسیک است با این تفاوت که درب کابینت ها  درسبک شیکر پهن و بزرگ می باشد که نور را به خوبی می توانند منعکس کنند.

مزایای کابینت شیکر

 • اکثر روکش هایی که برای کابینت شیکر استفاده می شوند در برابر  رطوبت بسیار مقاوم می باشند و به هیچ عنوان در برابر نورخورشید تغییر رنگ نمی دهند.
 • در برابر خط و خش مقاومت خوبی از خود نشان داده اند.
 • تمیز کردن کابینت های شیکر بسیار راحت می باشد.
 • کابینت بوهمیان

افرادی که بسیار علاقمندند که زندگی آنها پر از آرامش باشد و دکوراسیون منزلشان ایده آل و مناسب داشته باشند می توانند از کابینت های بوهمیان استفاده کنند. این سبک کابینت دارای طرح و رنگ متنوع می باشد، که آشپزخانه شما را به یک اثر هنری تبدیل می کند.

این سبک از کابینت به عنوان کابینتی با آزادی و زیبایی بی پایان در بین کابینت ها شناخته می شود و فضای آشپزخانه را رنگی رنگی و پر انرژی می کند. اکثرا متریال کابینت بوهمیان را تمام چوب در نظر می گیرند اما به طور کلی محدودیتی در متریال ندارد.

 • کابینت هالیوودی

این سبک از کابینت ها دارای طراحی لاکچری می باشد و در متریال آن از لوازم پر زرق و برق و رنگ های  خاص همچون بنفش، فیروزه ای و طلایی استفاده می شود. در این سبک خطوط مشخص، بخش های طلایی، کشو ها و کمد های خاص به کار می رود.

برای انتخاب کابینت بهتر است تمامی سبک ها را بشناسید و سپس یکی از سبک ها را که به آن علاقه  دارید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که کابینت های خود را به گونه ای انتخاب کنید که با دکوراسیون منزلتان هماهنگی کامل داشته باشد.

در نظر داشته باشید که برای تهیه کابینت ها هزینه ی قابل توجهی قرار است پرداخت کنید پس بهتر است دقت کافی را برای انتخاب کابینت به کار ببرید تا با گذر زمان از انتخاب خود پشیمان نشوید.

اهمیت کابینت در آشپزخانه

کابینت ها برای  برای پوشاندن اجزا داخل آشپزخانه و همچنینی استفاده بهینه از فضای آشپزخانه  به کار می روند. علاوه بر موارد گفته شده کابینت ها در زیبایی نمای خانه نیز نقش قابل توجهی دارند و هماهنگ بودن آن با دکوراسیون خانه زیبایی خنه رو دو چندان می کند.

اگر کابینت مناسب انتخاب کرده باشید می توانید وسیله های ریز و درشت خود را همچون لوازم برقی، بسته های، حبوبات و ظروف خود را ساماندهی کنید و دسترسی خود به آنها را آسانتر کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.