دکوراسیون داخلی چیست و چه نکاتی در آن اهمیت دارد

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


سبک های کابینت آشپزخانه
7 آبان 1402

انواع سبک های کابینت آشپزخانه اگر قصد دارید کابینت جدید برای آشپزخانه تان ...

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت
29 مهر 1402

کابینت هایگلاس پر طرفدار ترین کابینت از زمانی که کابینت ها مورد استفاده ...

کابینت کلاسیک – جدید ترین نمونه ها
23 مهر 1402

آیا کابینت کلاسیک برای آشپزخانه ما مناسب است یا خیر؟!این روز ها ...

دکوراسیون داخلی چیست و چه نکاتی در آن اهمیت دارد
20 اردیبهشت 1402

طراحی دکوراسیون و یا چیدمان متناسب وسایل و آکسسوار های منزل یکی از ...

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک – آپرا چوب
11 دی 1401

کابینت نئوکلاسیکطراحان کابینت با ایده پردازی و ترکیب هنر و صنعت، سعی در ...

رنگ پلی اورتان و کاربرد آن در صنعت کابینت
6 مهر 1401

رنگ پلی اورتان در برابرباران و انواع اشعه ها بسیار مقاوم می باشد ...

برچسب ها


دکوراسیون داخلی چیست و چه نکاتی در آن اهمیت دارد

دکوراسیون داخلی چیست و چه نکاتی در آن اهمیت دارد

طراحی دکوراسیون و یا چیدمان متناسب وسایل و آکسسوار های منزل یکی از دغدغه های اصلی هر شخصی می باشد.
دکوراسیون در معنای اصلی آراستن و یا چیدمان ترجمه می شود که هر بخش از خانه را به صورت جداگانه در بر میگیرد.
دکوراسیون محدود به یک سبک و یا یک سلیقه نمی باشد، و در تمامی مکان ها چه مسکونی و چه اداری تجاری مورد استفاده قرار میگیرد.
طراحی دکوراسیون داخلی یک کار تخصصی و دقیق می باشد که باید در انتخاب تمامی قسمت های آن دقت کنید.
برخلاف باور برخی از افراد طراحی دکوراسیون داخلی کار بسیار پیچیده ای است و نیاز به علم و تجربه زیادی دارد.


یکی از اصلی ترین موارد در نوع و اجرا دکوراسیون بحث هزینه و بودجه متقاضی می باشد، که تعیین کننده اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی شما می باشد .
بودجه شما تعیین کننده طرح، متریال ، امکانات، و تجهیزات می باشد که متناسب با متراژ و نوع سبک طراحی متفاوت می باشد.
یکی از دغدغه های اصلی افرادی که خانه هایی با متراژ کوچک دارند نوع چیدمان و دکوراسیون داخل آن است، استفاده درست از تمامی فضا، استفاده درست از رنگ های متناسب با وسایل ، و نوع چیدمان آکسسوار های داخل منزل.


هر سبک طراحی دکوراسیون احساسات متفاوتی را به انسان القا می کند متناسب با سلیقه افراد، سبک زندگی ، شرایط زندگی و سن انسان ها دسته بندی می شود .
اولین نکته مهم برای انتخاب سبک طراحی و نوع دکوراسیون، داشتن درک درست از علائق خود است، ابتدا باید بدانیم واقعا چه نوع چیدمان و طراحی را برای خانه خود مطلوب میدانیم.
عموم مردم زمان انتخاب وسایل به صورت انفرادی عمل میکنند و تک تک وسایل خانه را خودشان انتخاب میکنند، برای مثال انتخاب مدل مبل یا رنگ پرده مستقیم در انتخاب فرش یا لوازم آشپزخانه تاثیر گذار می باشد، به همین دلیل زمان انتخاب وسایل شما باید یه طرح اولیه از تمامی لوازم مورد نیاز خانه تهیه کنید و متناسب بودن تمامی لوازم را باهم در نظر بگیرید
نوع سبک زندگی شما تاثیر زیادی در انتخاب وسایل و نوع طراحی دکوراسیون داخلی شما دارد این که شما سبک مدرن را برای منزل خود می پسندید یا کلاسیک و یا سبک سنتی. بعضی از مردم شلوغی زیاد را در منزل دوست ندارند و بعضی ها هم از خلوتی زیاد خسته می شوند نوع طراحی به نوع سبک زندگی شما بسیار وابسته است .

دکوراسیون داخلی


یکی از راه های انتخاب نوع و سبک دکوراسیون داخلی مشاهده نمونه کار های مختلف در زمینه سبک دلخواه شما می باشد شما می توانید از طراحی منازل دیگران که نزدیک به سلیقه شما می باشد استفاده کنید تا درک بهتر از چیزی که در ذهنتان هست داشته باشید.
هدف از طراحی دکوراسیون داخلی در مکان های مختلف متفاوت می باشد.
برای مثال طراحی دکوراسیون داخلی یه مغازه می تواند برای القا احساس ارامش و یا راحتی مشتریان پیاده سازی شود و نوع اجرا و انتخاب سبک در مشاغل مختلف متفاوت می باشد و باید به تمامی موارد در حوزه های مختلف اهمیت داد.


از مهم ترین فاکتور های وسایل داخل منزل برای دکوراسیون داخلی مبلمان می باشد . این روز ها مبلمان در اکثر خانه ها یکی از شاخصه های اصلی طراحی و چیدمان محسوب می شود و باید در انتخاب مدل رنگ و جنس آن دقت زیادی کرد .
نکته بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب صحیح نقاشی های روی دیوار، قاب عکس، و اکسسوری های دیواری متناسب با سبک و سلیقه طراحی شما می باشد.

سبک مدرن


یکی دیگر از فاکتور های اصلی طراحی دکوراسیون داخلی نور پردازی صحیح و متناسب با سبک طراحی و چیدمان وسایل شماست استفاده از لامپ لوستر نور پردازی های مخفی و مرکزی خانه می تواند به شکل باورنکردنی در بهتر دیده شدن محیط شما کمک کند .
تقسیم بندی درست قسمت های مختلف محیط خانه با دیوار کاذب و یا پارتیشن بندی در متراژ های مختلف می تواند به استفاده درست از محیط کمک زیادی کند. شما می توانید با طراحی درست و استفاده بهینه از فضای خانه و یا محیط کار برای چیدمان وسایل و اکسسوار فضای بیشتری و منظم تری در اختیار داشته باشید.
رنگ امیزی و انتخاب صحیح رنگ یکی دیگر از فاکتور های مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شود و باید به شدت به ان دقت کرد.
استفاده نا متناسب از رنگ در دکوراسیون باعث می شود که هر چقدر در تمامی موارد طراحی دکوراسیون توجه و دقت شده باشد باز هم نواقص به چشم بیاید و نتیجه مطلوبی نداشته باشد .
در ادامه شما را با انواع سبک های دکوراسیون آشنا خواهیم کرد

.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.